MULTITEL Polska sp. z o.o.

O FIRMIE

Firma MULTITEL Polska Sp. z o.o., wcześniej EASY-LIFT Polska Sp. z o.o. została założona w roku 2000 w celu sprzedaży i konserwacji podnośników koszowych marki MULTITEL na terenie Polski, w Warszawie.

Producentem podnośników marki MULTITEL jest firma MULTITEL PAGLIERO, która znajduje się na prowincji Cuneo w północnej części Włoch. MULTITEL Polska Sp. z o.o. jest jedynym oficjalnym importerem nowych maszyn tej marki w Polsce i aby zapewnić pełny komfort dla klienta znajdujemy się w ciągłym kontakcie z producentem.

Oprócz dostawy nowych maszyn od 14,5 m do 85 m, oryginalnych części zamiennych oraz technicznej konsultacji, dostarczamy również używane podnośniki koszowe, które zostają sprawdzane przez producenta lub też są brane przez nas jako zaliczka i przed dostarczeniem do klienta zostają technicznie sprawdzane.
Czym jest MULTITEL PAGLIERO?
Firma została założona w roku 1911 jako warsztat, którego specjalnością była budowa i naprawa pojazdów gospodarki rolnej. Krótko po rozpoczęciu II Wojny Światowej rozpoczął się rozwój w zakresie przemysłowym budowy karoserii; zaczęło się od manualnej przeróbki legendarnego fiata Balilla, który to stał się poprzednikiem nowoczesnego pikapa. Po skończeniu II Wojny Światowej i podczas trudnego okresu powojennego w latach 50-tych firma dokonała debiutu i rozbudowała hydraulikę olejową, najpierw z budową wywrotek a później z produkcją pierwszego, wyprodukowanego we Włoszech hydraulicznego żurawia dla samochodów ciężarowych.

Po odniesionym sukcesie pojazdu specjalnego, wyprodukowanego na bazie dźwigu, firma rozwinęła koncept modeli podnośników koszowych. Szczególną cechą owych maszyn była rezygnacja ze zwykłych węży oraz łańcuchów, które pracują przy wysuwaniu bądź też wsuwaniu się wysięgnika teleskopu. Opatentowany proces pozwalał na taką czynność poprzez synchroniczne wysuwanie się wielostopniowych cylindrów hydraulicznych. To jest do dzisiaj unikatowa cecha podnośników firmy MULTITEL.

W latach 80-tych zostały wykonane pierwsze próby wykorzystania stóp aluminium w wysięgnikach. Aluminium nie rdzewieje, ma zaledwie 30% wagi, porównując wyroby ze stali. We wszystkich wysięgnikach serii produkcyjnej do 3,5 t są wykorzystywane wysokiej jakości stopy aluminium.

Dzięki wspomnianej, nowoczesnej technice produkcja podnośników firmy Multitel Pagliero nieprzerwanie wzrasta i wynosi obecnie ponad1.200 jednostek rocznie, przez co Multitel należy do wiodących dostawców tego typu urządzeń w Europie.

Głównie produkuje się podnośniki koszowe na maszynach do 3,5 t. DMC. Dodatkowo produkowane są gąsienice, które zostają wykorzystywane w trudno dostępnych miejscach. Drugim działem seryjnej produkcji jest linia produkcyjna między 27m – 70m.

Wszystkie kroki produkcyjne, od planowania do produkcji poszczególnych części budowy - od montowania do lakierowania zostają przeprowadzone w firmie. To jest duża zaleta, która umożliwia wydajną organizację produkcyjną i zmniejsza koszty. Przez co jest możliwe oferowanie produktów po absolutnie bezkonkurencyjnych cenach.


MULTITEL PAGLIERO myśli nie tylko o sprzedaży, ale również o obsłudze klienta. Firma zapewnia pełen asortymem części zamiennych, które z głównego magazynu w siedzibie firmy we Włoszech, pracującego przez cały rok bez przerwy wakacyjnej, dostępne są dla nas w przeciągo 2 dni roboczych.
Adres siedziby:
MULTITEL Polska sp. z o.o.
ul. Łysakowska 29, 04-528 Warszawa
Kontakt:
e-mail: centrala@multitelpolska.pl
Telefon: 22 815 20 27 lub 882 49 84 14
Copyright © 2020 by MULTITEL Polska Sp. z o.o. - all rights reserved